O nás a proč nakupovat u nás

onas 

STARAJÍ SE, ABY ÚTULKY DOSTALY TO, CO POTŘEBUJÍ.

Článek byl zveřejněn v magazínu Forbes Slovensko v prosinci 2021. Na jejich e-shopu je registrováno 94 útulků z celého Slovenska, zákazník si sám může vybrat zařízení, kterému pomůže. Jak vznikl unikátní projekt Preutulky.sk, vyprávějí Diana Truchlíková a Filip Minár ze Sdružení za práva zvířat. 

Od zatoulaného psa k vlastnímu útulku

Láska k zvířatům byla pro Dianu už od dětství samozřejmostí. Když jí bylo 11 let, objevila na ulici toulavého psa a začala pro něj hledat útulek. Když našla vhodné zařízení, strávila tam pomáháním celé roky, až založila vlastní. "Právě to, v jakém stavu jsou zvířata v osadách a jaké množství jich tam trpí, mě donutilo vytvořit vlastní zařízení, které dává šanci na život nejtěžším případům," vysvětluje Diana. V útulku však neustále bojovala s nedostatkem krmiva. "Diana požádala o pomoc na Facebooku a lidé objednávali krmivo z různých eshopů. Chodilo k nám denně několik kurýrů, v různých časech, s různými druhy krmiva. Bylo to skvělé, ale také chaotické," přibližuje Filip vznik myšlenky e-shopu Preutulky.sk.

Aby útulky dostaly to, co skutečně potřebují

V roce 2016 společně založili e-shop, který dodává zboží i dalším útulkům po celém Slovensku. "Napadlo mě, že by bylo skvělé udělat obchod, kde dárci zakoupí krmivo přesně podle potřeb daného útulku," vysvětluje Filip. Díky Dianiným zkušenostem s útulkem vytvářejí přesný seznam položek, které daná organizace potřebuje - krmivo, léky, sanitární prostředky, podestýlky nebo přepravky. 

onas2

 

Financují i Československý kastrační program

Ziskem z e-shopu však Diana s Filipem také financují i Československý kastrační program a zaměstnávají lidi, kteří jim pomáhají s e-shopem, ale i při záchraně zvířat. Díky možnosti přispět při objednávce každý měsíc konkrétnímu útulku dvě eura, vybrali letos pro útulky téměř 26 tisíc eur (pozn. více než 650 000 kč).

"Vykonávali jsme první plošné kastrační akce v osadách, kde se nám otevřely oči. Zachraňovali jsme množství zubožených zvířat a zjistili jsme, že na Slovensku už není kam další zvířata umístit," popisuje Diana. I to byl důvod, proč se pustili do výstavby Centra pro týraná, zraněná a hendikepovaná zvířata. Ta zde najdou péči, kterou by v běžném útulku nedostala. "Investice jsou značné, dohromady to bude několik set tisíc eur. I proto jsme do našeho e-shopu přidali možnost přispívat na stavební materiál. Podporovatel může koupit jednu tvárnici, cihlu, pytel nebo také 100 kg betonu," říká Filip. 

Jaké mají další ambice?

"Pravidelně zásobovat všechny útulky kvalitním krmivem, aby ho nikde nebylo nedostatek. Rádi bychom přispívali k budování existujících i nových útulků, protože zvířat v nouzi je na Slovensku obrovské množství a místa v útulcích jsou permanentně plná," uzavírá Diana.

Hlavní fotografii k článku vytvořila Kristína Zuzulová.

Naše projekty: 

https://zzpz.sk/o-nas/

https://www.facebook.com/KastracnyProgram

https://www.facebook.com/KSNovaBana 

 

--------------

V roce 2016 jsme na Slovensku spustili portál Preutulky.sk a za tu dobu jsme útulkům vybrali krmivo v hodnotě více než
1 333 622 EUR (34 548 811,53 Kč). Jen za rok 2020 to bylo více než 570 000 EUR (14 957 940 Kč). U nás máte vždy jistotu, že krmivo útulek dostane.

Nákupem v našem internetovém obchodě nepodporujete zisk soukromníků, ale pomáháte udržet Československý kastračný program a podílíte se na budovaní centra pro týrané, zraněné a hendikepované zvířata.

Jako jediní na Slovensku se můžeme pyšnit tím, že opravdu pomáháme útulkům a není to jen marketingový tah na přilákání zákazníků. Naše "víme co útulky potřebují" vychází z dlouholeté praxe s provozem vlastního útulku. Sortiment v naší nabídce jsme pečlivě vybírali z nabídky našich dodavatelů. 

Zboží objednané přes náš portál je doručeno přímo vybranému útulku, který si kupující zvolí.

Zboží doručujeme vždy po nasbírání určitého množství objednávek, minimálně jednou měsíčně. Obvykle objednávky zpracováváme 2x měsičně a to 11 a 26 den v měsíci. S útulky zapojenými do projektu budeme v kontaktu, v případě, že zboží potřebují nutně, bude doručen dříve.

Útulek dostane při přebírání zboží kopii objednávek, které byly jemu určené. Tak zboží zakoupené pro konkrétní útulek bude evidovat i samotný útulek.

Informaci o doručení zboží dostanete mailem.

Jsme rádi, že můžeme pomáhat s Vámi.

 

PROČ NAKUPOVAT U NÁS?

 

Zboží doručujeme přímo do útulků a najednou

Z vlastní zkušenosti víme, že není praktické dostávat nějaký ten balíček každý den. Útulkem více vyhovuje, když jim doručíme všechny objednávky najednou.

Útulky mají přehled

Každý jeden útulek od nás dostává soupis doručeného zboží. Díky tomu vědí kdo, kdy a co objednal do jejich útulku.

Zákazníci vědí, co útulek potřebuje

Díky sekci "útulky měsíčně potřebují" víte, co který útulek spotřebuje v průběhu jednoho měsíce. Každým nákupem se z potřebného počtu odečte objednané množství.

Prodáváme pouze originální zboží

Veškeré zboží, které nabízíme, je originální. Zboží pochází od dodavatelů ze zemí EU.

Zákaznická podpora

Poskytujeme nadstandardní zákaznickou podporu. Na maily odpovídáme nepřetržitě, i během svátků a víkendů.

Poplatky

Poštovné a balné poplatky se u nás neúčtují. U nás platíte pouze za samotný zboží.

Sociální sítě

Jsme aktivní. Na naší fanpage na Facebooku neustále zveřejňujeme fotografie doručeného krmiva, či různých novinek v našem sortimentu. 

Rádi Vám pomůžeme s výběrem i s nákupem. Můžete nás kontaktovat mailem na eshop@proutulky.cz, nebo přes chat na naší stránce.

Těšíme se na Vás.

 cs_banner-3-1