Novinky

Jak pomoci zvířecím útulkům před Vánoci? Celkový přehled zde!

Vánoce se nezadržitelně blíží. Pro mnohé z nás je to nejočekávanější období roku. Toto období však přináší nové výzvy pro provozovatele útulků a dobrovolníky ve sdruženích, kteří pomáhají zraněným či opuštěným zvířatům.

Kromě mrazu, deštivých krátkých dní, a předvánočního shonu, je to období, kdy do již nyní přeplněných útulků přibývá mnoho nechtěných zvířat.

Je to také období, kdy více hledáme příležitosti, jak těmto organizacím podat pomocnou ruku. Proto vám přinášíme přehled možností a nabídek, kde a jak je to možné.

Kdy, kde a jak můžete pomoci?  

Nákupem krmiva do společné vánoční sbírky přispíváte přímo na podporu 19 zapojených útulků a organizací. Krmivo bude rozděleno mezi všechny organizace rovnoměrně. Více informací o vánoční sbírce naleznete na následující adrese: proutulky.cz/vanocni-vyzva-2023/

Nákupem pro konkrétní organizaci nebo útulekPokud si vaše srdce získala konkrétní organizace nebo útulek pro zvířata, můžete zakoupit krmivo přímo jim. Seznam organizací najdete na následující adrese: www.proutulky.cz/utulky-mesicne-potrebuji/

Online nákupem vánočních dárkových předmětů nebo tematických kalendářů na rok 2024 přímo od útulkových organizací. Můžete podpořit dobrou věc a udělat někomu radost.

 

Některé organizace nabízejí možnost navštívit je na vánočních trzích nebo benefičních událostech. Je to fantastická příležitost spojit nasávání vánoční atmosféry s podporou těchto skvělých lidí a jejich čtyřnohých přátel 🐾

  • Organizace Dejte nám šanci / vánoční trhy Brno /: 👉 klikněte zde 👈
  • Organizace Kočičí miska / veggie vánoce, Praha 1, 17.12.2023 /: 👉 klikněte zde 👈
  • Organizace Šťastný zverinec / benefiční akce, Hradec Králové, 12.12.2023 /: 👉 klikněte zde 👈
  • Organizace AniDef - Akce Vánoce v Anidefu již bohužel nestíháte, ale určitě jim dejte like. Mají nádherný online adventní kalendář, prostřednictvím kterého každý den zveřejňují profily svých hafanů a koček a také různé akce. 👉 klikněte zde 👈

   Děkujeme za vaši laskavost a přejeme vám krásné a pohodové vánoční svátky.

Tím ProUtulky.cz

vanocni_pomoc_utulkum 

Vánoční výzva 2023

Milí přátelé zvířat,

 

 

 

  

V tomto předvánočním období vám přinášíme jedinečnou příležitost projevit dobročinnost a solidaritu vůči našim bezbranným kamarádům. Spustili jsme dobročinný výzvu, kde můžete významně přispět k lepšímu životu zvířat v útulcích a naplnit jejich hladová bříška.

Jak toho dosáhnout? Je to jednoduché - zakupte kvalitní krmivo, které bude věnováno těmto týraným a opuštěným zvířatům. Vaše laskavost a podpora jsou pro ne neocenitelné.

Co nás motivovalo k této sbírce? Od roku 2012 se věnujeme pomoci zvířatům, přičemž projekt preutulky.sk provozujeme od roku 2016 a jeho českou verzi proutulky.cz od roku 2021.

V tomto období jsme si všimli jistého "nepoměru" mezi útulky.

Někteří si dokáží získat srdce svých podporovatelů tím, že se efektivně prezentují a aktivně komunikují se světem, čímž si získávají pravidelnou podporu.

Existuje však i skupina útulků, které navzdory obrovské oddanosti a dobrosrdečnosti provozovatelů nedostávají dostatek pozornosti a dlouhodobě trpí materiálním nedostatkem.

V naší vánoční sbírce nerozlišujeme mezi těmito organizacemi. Po jejím ukončení rovnoměrně rozdělíme zakoupené krmivo mezi všechny zapojené útulky. Tím zajistíme, že každý útulek bude obdarován alespoň jednou za rok v období vánočních svátků.

Krmivo bude přerozdělováno podle potřeb jednotlivých útulků - od psů přes kočky až po organizace pomáhající drobným a hospodářským zvířatům. Hodnota zboží doručovaného do jednotlivých útulků bude stejná.

Seznam organizací, pro které je sbírka určena: 

Útulek jinak,  HAFO Naděje,  Útulek pro opuštěná zvířata Jimlín,  Útulek Tábor - pro psy a kočky,  AniDef- útulek ŽIM,  Jménem psa,  Dejte nám šanci,  Dej pac!,  Adélka,  Pejsci a kočičky v urgentní nouzi,  Útulek Pet Heroes Lanškroun,  Útulek LOZ Olomouc,  Kočky u Katky,  Feliti club,  HandicapCats,  Dočasky De De,  Heart for Romanian dogs,  Kočičí miska,  Šťastný zvěřinec

Sbírka bude ukončena a vyhodnocena 31.12.2023.

 

Krmivo do vánoční sbírky můžete zakoupit zde: https://www.proutulky.cz/vanoce/ 

 

Děkujeme vám za vaši štědrost a lásku k zvířatům.

 

S láskou, Proutulky.cz