Alavis MSM pro koně plv 600g

Kód: VET00429
Neohodnoceno
Značka: Alavis
909 Kč 151,50 Kč / 100 g
na skladu u dodavatele

Přírodní prostředek proti zánětu a bolesti.

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

ALAVIS™ MSM pro koně obsahuje ultra čistou podobu látky MSM v kombinaci se značkovými kolageny COLLYSS™ a CARTIDYSS™.
ALAVIS™ MSM pro koně má prokázané analgetické (bolest tišící) a antiflogistické (protizánětlivé) účinky. Snižuje produkci mediátorů zánětu, napomáhá zlepšení fyzické kondice, zpevňuje vazy a šlachy, chrání namáhané klouby a zlepšuje jejich funkci. Při užívání přípravku ALAVIS™ MSM bylo zjištěno lepší hojení ran, proto je vhodné ho užívat u poúrazových a pooperačních stavů.
ALAVIS™ MSM pro koně se díky svým antioxidačním a detoxikačním účinkům podílí na odbourávání poškozené kloubní tkáně. Lze ho úspěšně využít i v alergologii ke zmírnění alergických projevů. Také podporuje obnovu srsti a kopytní rohoviny.
ALAVIS™ MSM pro koně lze podávat i preventivně, když v těle není zánět. V takovém případě se látka MSM využívá pro regeneraci a relaxaci svalů a pro zpevnění kolagenních vláken, která jsou nejen ve vazech a šlachách, ale i ve vláknité složce chrupavek a kostí. Dojde tím ke zpevnění jak chrupavek, tak kostní tkáně. Pomocí látky MSM tedy dochází ke zpevnění celého pohybového aparátu.

ALAVIS™ MSM pro koně je vhodný zejména při těchto potížích:

 • při chronické myalgii (bolesti svalů) a při svalových křečích
 • při degenerativních a zánětlivých postiženích pohybového aparátu, jako je zánět kloubů (artritida), zánět kloubní hlavice (epifyzitida), zánět škáry kopytní (laminitida)
 • při onemocnění střelky kopytní
 • při bolestech bederní části páteře (lumbalgii)
 • při zánětu pohrudnice (pleuritis)
 • při prasklinách kopytního pouzdra

ALAVIS™ MSM pro koně doporučujeme podávat:

 • u hříbat od 2. do 3. měsíce věku
 • u mladých koní
 • u dostihových, sportovních a pracovních koní
 • u starších a těžších koní
 • u poúrazových a pooperačních stavů
 • u koní s projevy alergií (zmírňuje projevy alergických reakcí)
 • při zhoršené kvalitě srsti, zejména matné srsti
 • pro zlepšení celkového zdravotního stavu a prodloužení aktivního života koně

Obsah účinných látek v 1 kg:

MSM – methylsulfonylmethan 994 g
COLLYSS™ 3 g
CARTIDYSS™ 3 g

MSM – methylsulfonyl­methan
MSM je látka obsahující organicky vázanou síru, která působí na zpevnění vazů a šlach, potlačení zánětu a bolesti a na regeneraci a relaxaci svalů. Dále vykazuje silné antioxidační a jiné pozitivní účinky a je jedinečným zdrojem sirných sloučenin, které v organismu působí pozitivně, a to zejména v poškozené kloubní chrupavce. Síra je mimo jiné zapojena do procesu tvorby kolagenu a glukosaminů – základních stavebních látek kloubních chrupavek a pojivových tkání.

COLLYSS™
COLLYSS™ – kolagen typu I. v nejvyšší kvalitě se vyskytuje v silně zatěžovaných strukturách, jako jsou šlachy a vazivové chrupavky. Je odolný v tahu, a proto je velmi důležitý pro pevnost šlach a tím i pro zpevnění pohybového aparátu. Tento kolagen se dále vyskytuje v kostech a kůži. Kolagen typu I. Collyss® je patentově vyráběný čištěný kolagenový hydrolyzát získávaný z chrupavek mořských ryb.

CARTIDYSS™
CARTIDYSS™ – kolagen typu II. v nejvyšší kvalitě – udržuje tvar chrupavky a brání její deformaci. Kolagen typu II. je součástí hyalinní a elastické chrupavky a je odolný v tlaku. Cartidyss® je čištěný kolagenový hydrolyzát získávaný z chrupavek rejnoků.

Dávkování:

Hmotnost koně Iniciační dávka
(prvních 10 dní) denně
Udržovací
(pokračovací) dávka denně
100 kg 2 odměrky 1 odměrka
500 kg 6–10 odměrek 3–5 odměrek

1 odměrka = 4,3 g

Velikost balení:

600 g prášku

Způsob použití:

Prášek je možné podávat s kouskem potravy, zamíchat do jádra či melasy nebo podat přímo do tlamy. Přípravek ALAVIS™ MSM je bílý krystalický prášek bez sirného zápachu.

Délka užívání:

Není časově omezena. Při dlouhodobém podávání nebyly zaznamenány žádné závažné vedlejší účinky. Nejedná se o doping, lze podávat po celou dobu sportovní sezóny.

Upozornění:

Určeno pouze pro zvířata!

Doplňkové parametry

Kategorie: výživové doplňky
Hmotnost: 0.6 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: